موسسه علمی آموزشی نواندیشان پرتو راه ابریشم

بسیاری از افراد از همان ابتدا با شنیدن نام یو سی مس، چرتکه و عدد، ذهنشان به سمت ریاضی و محاسبات و ... می رود و هیچ گزینه دیگری را متصور نمی شوند. آنها تصورشان از یو سی مس و آموزش محاسبه با چرتکه صرفا تقویت دروس ریاضی است. در حالی که این فقط یک اتفاق کوچک است. اصلا قرار بر پرورش ریاضی دان نیست. ریاضی، محاسبه و اعداد روشی برای رسیدن به اهداف بزرگتری است.

یو سی مس یک روش استثنایی برای پرورش ذهن و خلاقیت است و برای کلیه افراد با هر ذهنیت و هر گرایش، کارایی بی نظیری دارد. یو سی مس ظرفیت های بالقوه ذهن انسان را بالفعل می کند و دریچه ای نو به سمت پیشرفت و تعالی انسان باز می کند. در این سیستم هر فردی بنا به سلیقه و علاقه خود می تواند در شاخه تخصصی و مود علاقه خود بهترین باشد. یک پزشک حاذق، یک هنرمند خلاق، یک مهندس کار آمد، یک مدیر کارآفرین و ... .

طرح توسعه محاسبات ذهنی با استفاده از چرتکه (یو سی مس) یک برنامه منحصر به‌فرد برای رشد کودکان است که در سال ۱۹۹۳ توسط دکتر دینو ونگ در کشور مالزی ابداع گردید؛ از زمان ابداع یو سی مس تا کنون بیش از ۸۰ کشور به عضویت موسسه UCMAS در آمده‌اند و میلیون ها کودک در سراسر جهان از برنامه‌های آموزشی این سیستم بهره‌مند شده‌اند، این کشورها عبارتند از :کانادا،استرالیا، ایالات متحده آمریکا، انگلستان، اسپانیا، مالزی، هند، سنگاپور، روسیه، چین، ترکیه، تونس، سودان سریلانکا، و … می‌باشد.این سیستم آنقدر توانسته است خوب عمل کند که برخی از کشورها آن را در سیستم آموزش و پرورش و جز مهارتهای فوق برنامه خود قرار داده اند.

آکادمی بین المللی UCMAS عضو فعال انجمن حساب ذهنی و چرتکه‌ای Zhusuan بوده و تنها موسسه طرح توسعه ذهنی است توانسته در کتاب رکوردهایLimca هند و کتابهای رکورد مالزی(the malaysia book of records ) ثبت شود. همچنین این مجموعه بارها عنوان برترین سیستم آموزشی و کارآفرین را از مجامع مختلف بین‌المللی (مازی، کانادا و هند) دریافت کرده است.

مدیران موسسه علمی آموزشی نواندیشان پرتو راه ابریشم (نماینده انحصاری طرح محاسبه ذهنی و چرتکه ای یو سی مس UCMAS) از سال ۱۳۹۰ تا کنون زیر نظر وزارت آموزش و پرورش فعالیت می‌نمایند.

این برنامه دارای ۱۳ ترم برای دانش آموزان ۵ تا ۷ سال و ۱۰ ترم برای دانش‌آموزان ۸ تا ۱۳ سال و می باشد. برنامهUCMAS نه تنها منجر به ایجاد اعتماد به نفس و تسلط در ریاضیات می‌شود، بلکه با ایجاد یک چهارچوب زیربنایی سبب توسعه مهارت های مورد نیاز یادگیری در مدرسه و زندگی روزمره کودکان می‌شود.

افتخارات موسسه علمی آموزشی نواندیشان پرتو راه ابریشم

 • ● چرتکه دانش آموز (سوربان) : دارای ۱۷ ردیف بوده که یک مهره در بالا و ۴ مهره در قسمت پایین آن قراروسیله ای است که محاسبات را به شکل ملموس در دسترس قرار می‌دهد.
 • ● سال‌ ۱۳۹۱ (۲۰۱۲): مسابقه در کشور مالزی برگزار گردید، از کشور ایران برای نخستین بار ۷ نفر در مسابقات بین المللی شرکت کردند که یک نفر موفق به کسب مقام سوم گردید.
 • ● سال ۱۳۹۲(۲۰۱۳): مسابقه در کشور مالزی برگزار گردید از کشور ایران ۳۸ نفر در مسابقات بین‌المللی شرکت کردند که ۳‌نفرقهرمان،۳نفر مقام اول،۱۲ نفر مقام دوم، و ۲۰ نفر موفق به کسب مقام سوم گردیدند.سال ۱۳۹۳(۲۰۱۴): به دلیل انتشار بیماری ابولا مسابقه در هیچ کشوری برگزار نگردید.
 • ● سال ۱۳۹۴(۲۰۱۵): مسابقه در کشور هند برگزار گردید از کشور ایران ۵۸ نفر در مسابقات بین‌المللی شرکت کردند که ۲ نفر قهرمان قهرمانان،۲ نفر قهرمان، ۸ نفر مقام اول، ۳۱ نفر مقام دوم، ۱۵ نفر موفق به کسب مقام سوم گردیدند.
 • ● سال ۱۳۹۵(۲۰۱۶): مسابقه در کشور امارات برگزار گردید از کشور ایران ۱۶۱ نفر در مسابقات بین‌المللی شرکت کردند که ۴ نفر قهرمان قهرمانان، ۶ نفر قهرمان، ۷۰ نقر مقام اول،۶۵ نفر مقام دوم، ۱۶ نفر موفق به کسب مقام سوم گردیدند.
 • ● سال ۱۳۹۶(۲۰۱۷): مسابقه در کشور مالزی برگزار گردید. از کشور ایران ۱۶۶ نفر در مسابقات بین‌المللی شرکت کردند که ۴ نفر قهرمان قهرمانان، ۱۴ نفر قهرمان، ۵۶ نفر اول،۵۷ نفر دوم، ۳۵ نفر موفق به کسب مقام سوم گردیدند.
 • سال ۱۳۹۷(۲۰۱۸): مسابقه در کشور مالزی برگزار گردید.از کشور ایران ۱۱۷ نفر در مسابقات بین المللی شرکت کردند که ۳ نفر قهرمان قهرمانان، ۲۴ نفر قهرمان، ۴۵ نفر اول،۲۲ نفر دوم، ۲۳ نفر موفق به کسب مقام سوم گردیدند.
 • لازم بذکر است کشور ایران در سالهای ۹۵و۹۶ و ۹۷ طی سه سال متوالی موفق به کسب مقام اول جهانی گردید.
 • ● آموزش به دانش‌آموزان استثنایی و روشندل وکسب مقام در مسابقات بین‌المللی توسط این دانش آموزان طی سالهای ۱۳۹۲و۱۳۹۵

فعالیت های موسسه علمی آموزشی نواندیشان پرتو راه ابریشم

 • ● بنیان‌گذار سیستم آموزشی محاسبات ذهنی و چرتکه‌ای در ایران
 • ● سال ۱۳۹۱ شعار تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی را سرلوحه کار خود قرار داده و با کمک تولیدکنندگان توانمند ایرانی توانست کلیه اقلام آموزشی مورد نیاز به ویژه چرتکه دانش آموزی و چرتکه معلم را که واردات از کشورهای چین، مالزی و هند بود را در ایران تولید نموده و قسمتی از آن را نیز به سایر کشورهای عضو صادر نماید.
 • ● عضو انجمن حساب ذهنی و چرتکه ای چین و ژاپن Zhusuhan
 • ● دریافت گواهینامه‌های ایزو ۹۰۰۱-۲۰۰۸-۲۹۹۹۰-۲۰۱۰
 • ● ثبت در رکوردهای مالزی
 • ● ثبت در کتاب رکوردهای LIMCA
 • ● اولین برگزارکننده کلاس‌های محاسبه ذهنی و چرتکه‌ای جهت دانش‌آموزان استثنایی به ویژه روشندلان در جهان
 • ● کارآفرینی بین ۴۰۰۰ معلم

برند UCMAS در کشور ایران متعلق به موسسه علمی آموزشی نو اندیشان پرتو راه ابریشم می باشد و ثبت شده است. هرگونه کپی برداری و استفاده پیگرد قانونی دارد.